Grupa doradców finansowych

Grupa doradców finansowych

Spora część transakcji nabytku mieszkania zawierana jest przez osoby młode. Niesłychanie często jest to pierwszy faktycznie poważny zakup w życiu danych osób, w związku z tym też decyzji o zakupie własnego mieszkania towarzyszą niejednokrotnie ogromne emocje.

Niezwykle często zdarza się tak, że już na etapie oglądania mieszkania człowiek wyobraża sobie je jako swoje przez co dalsze decyzje nie do końca oparte są na ściśle przemyślanych przesłankach. Powinno się zatem, przed podjęciem tak znaczącej decyzji, uzbroić się w cierpliwość a także spróbować podejść do tematu na chłodno, pomóc w tym może chociażby grupa doradców finansowych.

Niestety w dzisiejszych czasach większość ludzi młodych nie jest w stanie kupić mieszkania za gotówkę, a tym bardziej wybudować domu, dlatego też zmuszeni są zaciągnąć kredyt mieszkaniowy czy też kredyt na dom.

Pragnąc wybrać w największym stopniu korzystny kredyt z uwagą należy analizować oferty kredytowe a także ogólną sytuację jaka panuje na rynku finansowym. Nie bez znaczenia w chwili obecnej są kolejne obniżki stóp procentowych wdrażane przez Radę Polityki Pieniężnej na mieszkanie dla młodych.

Ma to rzecz jasna bezpośrednie przełożenie na wielkość rat kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że kredyty hipoteczne a także kredyty na dom udostępniane przez banki podlegają negocjowaniu. W szczególności można próbować zredukować zysk banku a także prowizję za udostępnienie kredytu hipotecznego.

W dodatku można negocjować wielkość dodatkowych opłat związanych np. z wcześniejszą spłatą części czy też całości kredytu mieszkaniowego. Jako argumentu negocjacyjnego wolno użyć swojej istniejącej historii współpracy z bankiem, wielkości wpływów na ROR a także dobrej historii spłaty wcześniejszych zadłużeń.

Pomoc w pozyskaniu kredytu mogą udzielić, także doradcy kredytowi. To właśnie grupa doradców finansowych posiada kompleksową ofertę dostępną na rynku a także jest w stanie uzgodnić w imieniu klienta bardzo dobre warunki kredytu.

Podobne artykuły

Kino familijne
Do kina familijnego zaliczyć można filmy przygodowe i rodzinne, przeznaczone dla szerokiego grona od...
Jak wybrać pożyczkę na budowę domu?
Każdemu pożyczkobiorcy zależy przede wszystkim na znalezieniu jak najtańszej oferty. Nie wystarczy j...
Projekt - zmiany pożądane
Spytaliśmy budowlańców, jakie modyfikacje w planach zakończonych uważają za uzasadnione. Do n...
Szkoła ponadgimnazjalna
Uczeń kończący naukę w gimnazjum ma do wyboru kilka rodzajów szkół. Przede wszystkim u...