Grupa doradców finansowych

Grupa doradców finansowych

Spora część transakcji nabytku mieszkania zawierana jest przez osoby młode. Niesłychanie często jest to pierwszy faktycznie poważny zakup w życiu danych osób, w związku z tym też decyzji o zakupie własnego mieszkania towarzyszą niejednokrotnie ogromne emocje.

Niezwykle często zdarza się tak, że już na etapie oglądania mieszkania człowiek wyobraża sobie je jako swoje przez co dalsze decyzje nie do końca oparte są na ściśle przemyślanych przesłankach. Powinno się zatem, przed podjęciem tak znaczącej decyzji, uzbroić się w cierpliwość a także spróbować podejść do tematu na chłodno, pomóc w tym może chociażby grupa doradców finansowych.

Niestety w dzisiejszych czasach większość ludzi młodych nie jest w stanie kupić mieszkania za gotówkę, a tym bardziej wybudować domu, dlatego też zmuszeni są zaciągnąć kredyt mieszkaniowy czy też kredyt na dom.

Pragnąc wybrać w największym stopniu korzystny kredyt z uwagą należy analizować oferty kredytowe a także ogólną sytuację jaka panuje na rynku finansowym. Nie bez znaczenia w chwili obecnej są kolejne obniżki stóp procentowych wdrażane przez Radę Polityki Pieniężnej na mieszkanie dla młodych.

Ma to rzecz jasna bezpośrednie przełożenie na wielkość rat kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że kredyty hipoteczne a także kredyty na dom udostępniane przez banki podlegają negocjowaniu. W szczególności można próbować zredukować zysk banku a także prowizję za udostępnienie kredytu hipotecznego.

W dodatku można negocjować wielkość dodatkowych opłat związanych np. z wcześniejszą spłatą części czy też całości kredytu mieszkaniowego. Jako argumentu negocjacyjnego wolno użyć swojej istniejącej historii współpracy z bankiem, wielkości wpływów na ROR a także dobrej historii spłaty wcześniejszych zadłużeń.

Pomoc w pozyskaniu kredytu mogą udzielić, także doradcy kredytowi. To właśnie grupa doradców finansowych posiada kompleksową ofertę dostępną na rynku a także jest w stanie uzgodnić w imieniu klienta bardzo dobre warunki kredytu.

Podobne artykuły

Projektowanie bielizny
Wiele osób marzy o tym, aby zostać projektantem mody. Najczęściej chcemy projektować piękne s...
Turystyka górska
Turystyka górska, rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie, dlatego powinniśmy jak najszybciej ...
Jaka jest biżuteria artystyczna?
Wielu z nas uważa, iż biżuteria jest zazwyczaj bardzo nudna, nic bardziej mylnego. Otóż wcale...
Formierka - udoskonalenie produkcji pierogów
Wykonanie domowych pierogów egzekwuje od nas nie lada talentu, umiejętności kulinarnych i nat...