Projekt - zmiany pożądane

Projekt - zmiany pożądane

Spytaliśmy budowlańców, jakie modyfikacje w planach zakończonych uważają za uzasadnione. Do najpopularniejszych należą zmiany wewnątrz domu. Dopasowanie układu pomieszczeń do potrzeb domowników, takie jak otwarcie kuchni na salon, rozbudowanie pomieszczeń gospodarczych czy łączenie pokoi. Dorzucenie piwnicy. Posiadacze lokalu wolą posiadać dodatkowe wnętrza przemysłowe. Kolejny czynnik to działka na zboczu - jeśli spad gruntu na długości 10 m jest większy aniżeli metr, za podpiwniczeniem , choćby z strony spadku, przemawia rachunek oszczędnościowy.

Wybudowanie posadzki na terenie istniałoby kosztowne i trudne technicznie. Drobna zmiana rogu pochylenia połaci dachu. Szczególnie ta przemiana wynika z wpisów w planach lokalnych. Na przykład na obszernym Jury Krakowsko- Częstochowskiej dachy mogą wynosić od 37 do 45 stopni. Drobne zmiany do 5 stopni nie wpływają niekorzystnie na wygląd domu. Zmiany techniki stworzenia czynników domu. Niektóre towary są szczególnie popularne na danym obszarze albo można je zakupić taniej. Pozwolenie nie jest bezwarunkowe. Zmiana ściany jednowarstwowej na dwu- albo trójwarstwową i przeciwnie wymaga przeprojektowania konstrukcji domu. Zmiana kolorystyki budynku i zastosowanie na elewacji artykułów i detali zgodnych z lokalną obyczajowością. Do tego projektanci wręcz namawiają! Rozbudowanie garażu. Jeśli garaż jest doklejony do bryły obiektu, wolno bez interwencji w strukturę cząstki mieszkalnej przekształcić garaż z jedno na dwustanowiskowy.

Dostrojenie otworów okiennych do warunków widokowych działki. Kiedy deweloper bawi się w projektanta to kłopot jest ogromny, ponieważ inwestorom modyfikacje nadchodzą za łatwo. Nie mają oporów. Kupują projekt skończony i niepostrzeżenie sami stają się budowlańcami nowicjuszami. Wyważone proporcje i założenia budynku zazwyczaj tracą na takiej pracy. Wychodzi coś brzydkiego. Czasami za owe przemiany wolno winić twórcę projektu. Jeśli projekt lokalu ma uzyskać miano gotowego, więc poddasze nieużytkowe nie może być prawie użytkowe, ponieważ deweloper będzie wymagał zrobić strop, podwyższyć wysokość kalenicy, konstruować albo zwiększać ściankę kolankową.

Podobne artykuły

Ogród to wnętrze
Projektując ogród, trzeba traktować go jak wnętrze  - tworzyć ściany (żywopłoty, grupy d...
Wybór perfumy damskiej
Wybór perfumy damskiej wbrew pozorom jest to sprawa nadzwyczaj skomplikowana z wielu powod&oa...
Trądzik pospolity
Trądzik to dolegliwość, która staje się szczególnie przykra, gdy dotyczy bardzo młodyc...
Renowacje starych mebli - kilka interesujacych informacji
Renowacje to proces, jaki bazuje na odświeżaniu różnych rzeczy aby można było z nich dalej uż...