Trochę więcej o zakupach

Trochę więcej o zakupach

Współczesność to niezwykły czas. Można tutaj nabyć praktycznie dowolne produkty w różnych cenach, dzięki którym można zaspokoić swoje potrzeby na teraz i na później. Niektóre towary bowiem są jednorazowego użytku, a inne wielokrotnego. Niektóre z kolei wskazane są do użycia tylko w określonych przypadkach i to w dalszej perspektywie. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że wielokrotnie kupuje się też produkty, które w ogóle nie są nam potrzebne ani na teraz, ani nigdy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ulegamy licznym wpływom otoczenia, innych ludzi, sytuacji, w której dokonujemy wyborów kupna, promocji i wielu innych.

Czynników jest tutaj cała gama, jak chociażby to wymienione w poprzednim zdaniu, czy muzyka, kolory, zapachy itp. Należy pamiętać, że zakup zależy również od naszego nastroju, w którym dokonujemy zakupów. Wielokrotnie powtarza się, że zakupy poprawiają nastrój, humor, owszem, ale nie powinno się tego brać za ostateczny wyznacznik, lekarstwo na problemy. Może się to bowiem skończyć niewypłacalnością, bo jak wiadomo każdy ma jakieś problemy. Poza tym ostatnio odkryto, że niestety wielokrotnie w trakcie dokonywania wyborów i zakupów w złym nastroju kupujemy produkty zbędne, a do tego bardzo drogie. Efektem tego jest przynajmniej chwilowa poprawa nastroju, kiedy to jesteśmy w stanie ocenić, że niepotrzebnie kupiliśmy te wszystkie produkty, a przynajmniej część z nich, czego rezultatem jest pogorszenie po raz kolejny nastroju z powodu zbędnie wydanych pieniędzy. Zakupy to przewrotna czynność, która jest w stanie poprawić bądź pogorszyć nastrój każdego z nas. Potocznie twierdzi się, że to kobiety tylko i wyłącznie wybierają się na zakupy dla poprawy nastroju i że tylko one je kochają tak w ogóle. Okazuje się jednakże, że nie jest to prawdą. Według najnowszych badań mężczyźni na równi z kobietami lubią zakupy i kupują produkty dla poprawy nastroju.

Czasami potrafią się w sklepach zachowywać nawet gorzej niż one, bo bardziej upodabniają się do dzieci, małych chłopców w sklepie z zabawkami. Różnicą są tylko odmienne produkty, które są kupowane przez jedną i drugą płeć. Zakupy więc są domeną każdego, niezależnie od wieku, płci, statusu majątkowego, religii, dostępności sklepów w okolicy itp. Każdy człowiek kupował, kupuje oraz z pewnością jeszcze przez wiele wieków będzie kupować i to coraz to nowe, odmienne produkty.

Podobne artykuły

Grupa doradców finansowych
Spora część transakcji nabytku mieszkania zawierana jest przez osoby młode. Niesłychanie często jest...
Renowacje starych mebli - kilka interesujacych informacji
Renowacje to proces, jaki bazuje na odświeżaniu różnych rzeczy aby można było z nich dalej uż...
Dentysta dla każdego
Stomatolog Warszawa  to jeden z najczęściej odwiedzanych tematów na naszym forum. Dzieli...
Turystyka górska
Turystyka górska, rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie, dlatego powinniśmy jak najszybciej ...